E dielë, Mars 29, 2020
Etiketimet Buxhet

Etiketim: buxhet

Buxhetit i mungojnë 180 milionë euro nga taksat në 2019-n

2019-a u mbyll me të ardhura totale prej 460.3 miliardë lekësh, ose 3.7 miliardë eurosh. Në krahasim me një vit më parë, të ardhurat...

Pagat për punonjësit e shtetit, ja sektorët që pësuan rënie mbi...

Pagat për punonjësit e administratës publike, ato në sektorin privat në tregti dhe shërbime dhe gjithashtu edhe punonjësit e thjeshtë u ulën në tremujorin...

The Economist: Mos prisni që Gjermania të shpenzojë paratë e saj...

Pse Gjermania vazhdon t’u mëshojë rregullave të rrepta të buxhetit ndërkohë që po përballet me ngadalësim? Shumë rrallë mund të ketë ndodhur që gjermanët të...

Buxheti 2020/ Edhe Kryebashkiakët e Rilindjes të pakënaqur: Të rriten fondet…

Bashkitë në vend kanë shprehur shqetësimin për projektbuxhetin 2020 duke theksuar se rritja e trensfertës së pakushtëzuar është me vetëm 2.7 për qind një...

Thellohet gropa në buxhet/ Për 10 mujorin financave u mungojnë 91...

Mosrealizimi i të ardhurave në raport me atë që planifikohej të mblidhej në fillim të vitit është thelluar dhe më tej gjatë muajit tetor,...

Thellohet gropa në buxhet, financave u mungojnë 91 milionë euro

Mosrealizimi i të ardhurave në raport me atë që planifikohej të mblidhej në fillim të vitit është thelluar dhe më tej gjatë muajit tetor,...

Qeveria qendrore u ka marrë 116 mln euro bashkive

Fondet që qeveria u jep bashkive në formën e transfertës së pakushtëzuar, nëse nuk përdoren brenda vitit kalojnë për vitin e ardhshëm, sipas ligjit...

Kryebashkiaku i majtë udhëheq protestën kundër Ramës…

Kryebashkiaku Nesim Spahiu ka udhëhequr protestën e qytetarëve të Skraparit, në një kohë kur bashkia vijon të vuajë mungesën e buxhetit dhe ofrimin e...

Bllokimi i buxhetit të Bashkisë së Skraparit/ Reagon Qeveria: fajin e...

Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar lidhur me bllokimin e buxhetit për Bashkinë e Skraparit. Në reagimin e MFE thuhet se nuk kanë asnjë...
WhatsApp DENONCO