E hënë, Shtator 27, 2021
Etiketimet Bota boldnews host domain

Etiketim: bota boldnews host domain

Uragani i fuqishëm ‘Ida’ mbërrin në Luiziana

Uragani Ida, një stuhi e rrezikshme e kategorisë 4, mbërriti të dielën në brigjet e shtetit Luiziana, në pjesën veriore të Gjirit të Meksikës,...

SHBA parandaloi sulmin terrorist në Kabul/ Droni hodhi në erë makinën...

Detaje të reja kanë dalë nga shpërthimi i ndodhur pranë aeroportit të Kabulit pak momente më parë. Sipas Reuters forcat amerikane kanë shpërthyer një makinë...

Uragani Ida ‘frikëson’ SHBA, nisin evakuimet e banorëve

Parashikuesit e motit paralajmëruan banorët përgjatë bregut të shtetit të Luizianës që të nxitojnë përgatitjet sot në pritje të uraganit Ida, i cili pritet...

Nuk ndalet terrori në Kabul, raportohet për një shërthim të tretë

Skena lufte janë parë në Kabul teksa dy shpërthime të njëpasnjëshme goditën turmën jashtë aeroportit. Zyrtarisht janë 60 viktima, mes të cilëve 10 ushtarë...

Vriten dy policë të ambasadës franceze në Tanzani

Tre persona, përfshirë dy policë janë qëlluar për vdekje në Ambasadën Franceze të Dar es Salaam, në Tanzani. Inspektori i përgjithshëm i policisë, Simon Sirro,...

Shpërthen platforma e naftës në det, 5 të vd*kur dhe dy...

Të paktën pesë persona mbetën të vrarë dhe gjashtë u plagosën si pasojë e një zjarri në platformën e naftës të kompanisë shtetërore meksikane...

E rëndë/ U hodh në ujë për t’i shpëtuar policisë, mbytet...

Një maroken 27-vjeçar është mbytur në liqenin e parkut Forlanini në Milano. I riu, i cili ishte në ndjekje nga policia, është hedhur në liqen...

‘I dhashë kontrabandistit 1500 dollarë’/ Afganët tregojnë itinerarin e tyre dhe...

Fluksi i refugjatëve afganë në Turqi po vijon… Tatvan, në Provincën Bitlis, është bërë pika e dytë më e rëndësishme e kalimit për refugjatët...

18 avionë civilë do të ndihmojnë në evakuimin nga Kabuli

SHBA ka dërguar 18 avionë civilë për të ndihmuar në evakuimin e qytetarëve nga aeroporti i Kabulit. Në fakt, avionët nuk do të ulen...

Erdogan i hapur për dialog me talebanët: Afganistanasit janë vëllezërit dhe...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka shprehur gatishmër për të dialoguar me talebanët në rast se është e nevojshme. Gjatë një konference për shtyp,...

Fraksioni i talebanëve ka lidhje të ngushta me Al-Kaedën

Talibanët ia kanë lënë në dorë sigurinë e kryeqytetit afgan, Kabul, anëtarëve të lartë të Rrjetit Hakani, i cili ka lidhje të ngushta me...

Alarm për bombë afër Capitol

Një alarm për bombë është dhënë afër godinës së Capitol në SHBA. Policia është ëprgjigjur menjëherë duke rrethuar automjetin e dyshimtë me autorin brenda...

Dëmi nga përmbytje në Gjermani mbi 26 miliardë euro

Dëmi i shkaktuar nga përmbytjet vdekjeprurëse në korrik në Gjermani ka të ngjarë të tejkalojë 26 miliardë eurot (30,6 miliardë dollarë), thanë zyrtarët. “Vetëm kostoja...
WhatsApp DENONCO