E mërkurë, Shtator 30, 2020
Etiketimet Borrel

Etiketim: borrel

Integrimi/ Joseph Borell gati me një zgjidhje për vendet e Ballkanit,...

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka thënë se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të hyjnë...

BE-ja pranë vendimit për një të dërguar të posaçëm për bisedimet...

Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka diskutuar në biseda telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi e kryeministrin Albin...

Borrell promovon projektin e BE-së për renovimin e TC “Kosova B”

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka promovuar projektin e BE-së me një fond prej 76...

Borrell-Stoltenberg: BE dhe NATO forcojnë bashkëpunimin e jashtëzakonshëm

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell dhe sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg konfirmuan sot vazhdimin e partneritetit dhe bashkëpunimit të Aleancës dhe...
WhatsApp DENONCO