E martë, Janar 18, 2022
Etiketimet Boldnews host domain

Etiketim: boldnews host domain

Një grua në Greqi vdes pak minuta pas dozës së dytë...

Një grua 56 vjeçare ndërroi jetë sot në spitalin e Kalavryta disa minuta pas dozës së dytë të vaksinës. Pfizer që mori kundër kovidit. Gruaja...

Britania etiketon Rusinë kërcënimin kryesor të sigurisë, lëshon paralajmërim ndaj Kinës

Rusia është sfida kryesore e sigurisë së Britanisë, teksa ky vend do të ndërtojë më shumë armë bërthamore dhe Londra do të zgjerojë praninë...

Partitë e reja, tregu politik dhe zgjedhjet e Prillit

Nga Valbona Mezini Risi në këto zgjedhje do të jenë padyshim partitë e reja të cilat do të kandidojnë secila më vete për të testuar...

Zaev merr votëbesimin e Kuvendit

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut i shprehu besimin Qeverisë së kryeministrit Zoran Zaev, pas kërkesës së tij për votëbesim. Për Qeverinë votuan 62 deputetë...

Apokaliptike/ Stuhia e ‘çmendur’ godet Turqinë! Acar, pemë që fluturojnë dhe...

Moti i keq me acar dhe reshje dëbore ka përfshirë edhe disa rajone të Turqisë, duke shkaktuar edhe disa dëme. Sipas mediave të huaja, në...

Stuhi dëbore e acar/ Qytetarët përgatiten për përkeqësim të mëtejshëm të...

Një stuhi e fortë dimërore, që ka sjellë dëborë e ngrica, ka përfshirë Shtetet e Bashkuara, ndërsa amerikanët përgatiten për temperatura edhe më të...

Tenderi 2.5 mln USD i Verdhos së ARRSH/ Dyshimi, kompania e...

Nga Boldnews.al Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) dhe Komisioni i Prokurimit Publik iu shmangën procedurave verifikuese, pas pretendimeve të kompanisë “Victoria Invest” se shoqëria “Alko Impeks”...

I çudit të gjithë/ Al Bano Carrisi: Vaksina për Covid? Nuk...

Këngëtari i Cellino San Marco ia rrëfeu atë Mario Giordano në spektaklin "Fuori dal coro". Duhet thënë, Al Bano Carrisi është "Jashtë Korit". Këngëtari i...

Shokuese/ Nëna rreh barbarisht vajzën 3-vjeçare: Do ta vrasë, është fëmija...

Emisioni “Stop” publikoi një rast rrëqethës dhune të një prindi ndaj fëmijës së mitur. Dhuna makabre ka ndodhur rreth 3 javë më parë në...

E dhunuar prej 9 vjetësh/ Historia e nënës së 4 fëmijëve...

E dhunuar prej 9 vitesh edhe kur mbeti shtatzënë për herë të parë, me një bashkëjetues që nuk ia dha kurrë atësinë e katër...

Ndryshojnë rregullat/ Ja çfarë duhet të dinë shqiptarët që do të...

Gjermania ka vendosur rregulla të reja për qytetarët e 25 vendeve që duan të shkojnë atje. Kështu, ambasada gjermane sqaron se që prej ditës së...

Pësoi aksident në Greqi dhe fitoi 200 mijë euro/ Përplasen vëllezërit...

Të ftuar në “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare kanë qenë dy vëllezër, Hyseni dhe Lefteri. Hyseni nga Berati tregon se dikur kanë blerë...

24-vjeçarja ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë! Emri (Foto)

Një ngjarje e trishtë vjen nga Kosova, ku një vajzë ka ndërruar jetë në moshë fare të re për shkak të leuçemisë. Valentina Ibrahimi, 24-vjeçe...

Të Fundit