E martë, Shtator 28, 2021
Etiketimet Artan Fuga

Etiketim: Artan Fuga

Lufta kundër korrupsionit! Lufta e leshit!

Nga Artan Fuga Ja u dënua edhe shefi i kadastrës të Beratit, sikurse e akuzuan se merrte para për regjistrim pronash... Nuk është puna ime,...

Opozita në seancat e para në Kuvend/ Artan Fuga: Po mjaft...

Akademiku Artan Fuga ka komentuar sjelljen e opozitës në seancat e para parlamentare. Fuga ndalet te grisja e fletëve të votimit për kryetaren e...

Vendimi për Berishën, Artan Fuga: Basha i pasigurt, frikë se kaosi...

Akademiku dhe profesori Artan Fuga ka komentuar vendimin e Lulzim Bashës për të larguar Sali Berishën nga grupi parlamentar i PD. Duke folur për...

Shprehja e poshtër: “Pse o Nënë Tereza jam unë”

Nga Artan Fuga Si i zhdukëm monumentet dhe bustet e Nënë Terezës nga faqja e dheut! E çfronësuam! Kujt i bënte hije Tereza në Shqipëri dhe përtej...

Osht ça pipthi!

Nga Artan Fuga Nga media lexova vendimin për vendimin për prishjen e teatrit: për, për, për! Hapa sytë, nga brenda ndjeja një qeshje, pastaj qarje, pastaj...

Artan Fuga: Origjina nga vjen vaksina duhet të bëhet transparente

Analisti Artan Fuga në një lidhje me “Skype” në rubrikën “Opinion” në “News 24”, duke folur për vaksinimin e popullsisë ndaj Covid-19, deklaroi se...

“Protesta nuk ka vetëm një shkak”/ Fuga: Rinia shqiptare ndihet e...

Profesori i Komunikimit Artan Fuga, në një lidhje të drejtpërdrejtë në “News 24”, duke folur për protestën për vrasjen nga policia të Klodian Rashës,...

Artan Fuga kalon koronavirusin: Rikthem me shpresë

Akademiku Artan Fuga ka njoftuar se prej 17 ditësh ka qenë i infektuar me koronavirus. Në një postim në llogarinë e tij në Facebook, profesor...

Si e sabotoi ministria e arsimit mësimin parauniversitar

Nga Artan Fuga Dihet përralla e milingonës me gjinkalllën, megjithëse gjinkala e shkretë në të vërtetë nuk ka faj. Milingona gjatë verës mblidhte zaire për...

Konsumatori i varfër si mallkim bumerang mbi kapitalin!

Nga Artan Fuga Duke përfituar nga çiltërsia e të anketuarve (800 të anketuar të përzgjedhur në mënyrë rastësore por sipas një kampionimi me kuota përpjestimore...

A mundet “rritja” e Greqisë, të jetë “zvoglim” i Shqipërisë?

Nga Artan Fuga Menjëherë pas kryeministri grek bëri lajmërimin në Parlamentin e shtetit fqinj se Greqia do ta çojë hapësirën e vet ujore në...

Listat/ Fuga: Ajo që propozon Rama i vë kryetarët e partive...

“Nga pikëpamja sociologjike kjo që propozon Edi Rama i vë kryetarët e partive në pozitën e mbretërve. Tregon dominancën prepotente të kryetarëve të partive...

‘Zgjedhorja’/ Artan Fuga: Dy marrëveshje që japin një mosmarrëveshje

Akademiku Artan Fuga i quan kontradiktore marrëveshjet e mazhorancës me opozitën parlamentare dhe atë jashtëparlamentare, për ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe ato kushtetuese. “Pushteti bën...
WhatsApp DENONCO