E shtunë, Mars 23, 2019
Etiketimet Arta Marku

Etiketim: Arta Marku

Ka presion politik/ A po përgatitet Arta Marku për shfajësimin mbi...

Nga Boldnews.al Kryeprokurorja Arta Marku deklaroi sot, ndoshta për herë të parë, se ka presion politik. Marku tha se “në qendër të debateve apo konflikteve...

Arta Marku firmos të tjera lëvizje në Prokurori, ja ndryshimet e...

Kryeprokurorja e Përkohshme vijon me ndryshimet në organin e akuzës. Mësohet se Arta Marku ka urdhëruar largimin e Anton Martinit nga drejtimi i Prokurorisë...

Zgjedhja e Arta Markut, mungesa e madhe në raportin e EURALIUS

Nga Boldnews.al Misioni i asistencës i Bashkimit Europian për Reformën në Drejtësi, EURALIUS, nuk ka preferuar që të përfshijë opinionin e dhënë për zgjedhjen e...

Marku takim me Vlahutin dhe Schutz, çfarë u diskutua për vetingun...

Marku ka zhvilluar një  takim të rëndësishëm me dy përfaqësueset kryesore të BE-së Ecuria e reformës në drejtësi dhe zbatimi i vettingut ka qenë në...

Nga Xhika te Frrokaj, Prokurorisë po i “pret shpata” vetëm nga...

Nga Boldnews.al Arrestimi i kryebashkiakut demokrat të Lezhës, Fran Frrokaj, është dëshmi e radhës së hetimeve selektive që po kryen Prokuroria nën drejtimin e Arta...