E shtunë, Qershor 19, 2021
Etiketimet Alarm

Etiketim: alarm

Alarm në BE, si po blihen pasaportat europiane (Skema)

Rusët, kinezët dhe sauditët kanë siguruar qasje të pakufizuar në Bashkimin Europian përmes Maltës, e cila po u shet pasaporta atyre të kalojnë më...

Covid-19, shifra alarmante në Maqedoninë e Veriut, 1 në 3 persona...

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 15 persona, si dhe janë regjistruar 247 raste...

“Allahu Akbar”/ Franca alarmohet sërish për një sulm terrorist

Alarm për një tjetër sulm terrorist u sinjalizua këtë pasdite në Francë. Një operacion policor është duke u zhvilluar në stacionin hekurudhor Part-Dieu në...

Greqia në alarm, shkak zbulimi i 32 rasteve të reja me...

Një alarm u dha në një shtëpi pleqsh në Agios Panteleimon, ku, pas një kontrolli, 32 mostra pozitive për COVID-19 u zbuluan në një...

Shefi i Europol jep alarmin: Grupet kriminale nga Ballkani janë fuqizuar

166 persona janë vënë në prangat e policisë në kuadër të operacionit ndërkombëtar kundër krimit të organizuar të zhvilluar në pjesën e Europës Juglindore. Pjesë...

Alarm për bombë, evakuohet kulla Eiffel

Kulla Eiffel në Francë është evakuuar për një kërcënimi për bombë. Policia në Paris ka rrethuar zonën, ndërsa skuadrat e demontimit të bombave analizuan...

Sherr mes të dehurve në një lokal në Gramsh, një i...

Një konflikt mes disa personave të dehur ka ndodhur në Gramsh, ku si pasojë një person është arrestuar, një tjetër është shpallur në kërkim,...

Tjetër alarm nga Kina, gjysmë milioni njerëz izolohen përsëri në Pekin

Rastet më të fundit të COVID-19 kanë detyruar autoritetet kineze të vendosin përsëri një izolim të rreptë, në një provincë pranë kryeqytetit kinez, Pekin. Zyrtarët...

Barcelona në alarm, dëmtohet Lionel Messi

La Liga rikthehet në datën 11 qershor, ndërsa Barcelona do të luajë ndeshjen e saj të parë pas thuajse tre muajsh dy ditë më...

OBSH jep alarmin: Covid-19, më e keqja ende s´ka ardhur

Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) Tedros Adanom Gebrejesus, deklaroi sot se më e keqja nuk ka ardhur sa i përket...

Wuhan ngre alarmin: Rreziku i rikthimit të pandemisë mbetet i lartë

Banorëve të Wuhanit, epiqendrës së koronavirusit COVID-19, u është kërkuar të forcojnë masat e “vetë-mbrojtjes”, të qëndrojnë në shtëpi dhe të shmangin daljet e...

Virusi është një alarm për ekonominë gjithashtu

Nga Martin Wolf Pandemitë nuk janë të papritura. Por realiteti gjithmonë ndryshon nga pritjet. Kjo e Covid 19 nuk është vetëm një kërcënim për shëndetin....

Alarmi i mjekëve italianë për Europën: Përgatituni për më të keqen....

Ndërkohë që luftojnë prej javësh me shpërthimin e koronavirusit, mjekët italianë u kanë dërguar një letër të gjitha vendeve europiane duke u kërkuar të...
WhatsApp DENONCO