I akuzuar për trafik droge, arrestohet shqiptari në Itali

Një 30 vjeçar shqiptar është arrestuar për trafik droge në Itali.

Mediat e huaja shkruajnë se shqiptari nuk ishte i panjohur për autoritetet italiane, pasi në vitin 2016 u arrestua për vjedhje.

30-vjeçari u akuzua në 2016-ën, për të paktën 85 vjedhje banesash, së bashku me 13 bashkatdhetarë dhe një shtetas italian. Operacioni u quajt “Bugs Bunny” sepse vjedhjet përfshinin jo vetëm para, bizhuteri dhe të mira të tjera materiale, por edhe kafshë shtëpiake, veçanërisht lepuj.

LEXO EDHE  Autoritetet në Kosovë nuk lejuan referendumin, serbët protestojnë në Mitrovicë

Burimi: Primocanale