Basha: Meta dhe Berisha kanë dalë hapur kundër meje dhe PD. Ata duan ta mbajnë peng Shqipërinë

Zyra e shtypit pranë Lulzim Bashës deklaron se Edi Rama, Ilir Meta dhe Sali Berisha kanë dalë hapur tashmë kundër PD dhe Lulzim Bashës.

“Ata e dinë që janë e shkuara dhe mundohen të mbajnë njëri-tjetrin. Trekëndëshi i Bermudës dhe oligarkët që i mbështesin hapur me aktet dhe retorikën e tyre përçarëse të demokratëve. Atyre ju intereson qëndrimi në vendnumëro, ju intereson Shqipëria e së shkuarës, jo e së ardhmes”, thuhet në reagim.

LEXO EDHE  Basha: Jam atraksion ndryshe, ajo që po ndodh në PD është ndryshim kulturor

“Demokratët dhe Shqiptarët janë bashkë  në këtë betejë kundër pakicës 30-vjeçare të tranzicionit që po e mban Shqipërinë peng. NE KEMI ZGJEDHUR TË NDËRTOJMË TË ARDHMEN ME TË MIRË”, mbyllet reagimi.