Vidhte ushqime dhe rroba nga dyqanet e Vlorës, arrestohet 25-vjeçari

Foto ilustruese

Një 25-vjeçar në Vlorë është arrestuar, pasi dyshohet se ka vjedhur disa produkte ushqimore në një market  në lagjen “Pavarësia 2”.

25-vjerçari është identifikuar me inicialet A.C(K) banues në lagjen “10 Korriku”.

Po ashtu dyshohet se 25-vjeçari ka vjedhur më parë markete dhe dyqane rrobash.

LEXO EDHE  I ftohti ekstrem, apeli i Ballukut: Mos shpërdoroni energjinë elektrike

“Nga veprimet hetimore dyshohet se ky shtetas, në datat 16.12.2021, 20.12.2021, 05.01.2022 dhe 07.01.2022, ka vjedhur produkte të ndryshme në disa markete dhe në një dyqan rrobash“, njofton policia.