VIDEO/ Basha nuk ndal akuzat: Meta jepte direktiva për bandën e Berishës me 8 janar

Lulzim Basha nuk ndalet në akuzat dhe sulmet e tij ndaj ish-Kryeministrit Sali Berisha dhe Presidentit Ilir Meta.

Pavarësisht se është shkarkuar nga demokratët, qoftë me Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit, ashtu edhe me referendumin e anëtarësisë më 18 dhjetor, si Kryetar i PD, Basha vijon të sillet si drejtues i partisë më të madhe opozitare, ndërsa Policia e Edi Ramës i siguroi selinë me gaz lotsjellës dhe ujë me presion në protestën e 1 jave më parë.

Duke shfrytëzuar çdo aset të PD, me përjashtim të anërarësisë, Basha përmes rrjeteve sociale, faqes zyrtare të Partisë Demokratike, hedh akuza në drejtim të cilitdo që kundërshton atë dhe mbështetësit e tij në uzurpimin e PD.

LEXO EDHE  Flet nëna e 16-vjeçares së humbur në Vlorë: Atë ditë ka qenë në mësim

“Ilir Meta u shfaq sot si bashkëorganizator i dhunës ndaj PD. Ai merrte informacion dhe jepte direktiva për sulmin nga banda e Berishës.

Berisha dhe Meta donin ta shkatërronin PD-në për hallin e tyre, por nuk ja dolën”, shkruan Basha në postimin e rradhës.