VIDEO/ Alibeaj: Berisha dhe mercenarët e tij donin gjak

Enkelejd Alibeaj, një prej deputetëve që mbështet Lulzim Bashën, akuzon ish-Kryeministrin Sali Berisha se ka nxitur, paralajmëruar dhe planifikuar dhunën kundër PD.

Alibeaj thotë se Berisha dhe mercenarët e tij e lajmëruan publikisht se kundër demokratëve do të përdorej dhunë, madje mund te derdhej edhe gjak.

LEXO EDHE  FOTO/ 21 Janari, Rama humbet audiencën në rrjetet sociale

“Gjuha e urrejtjës se Sali Berishes solli dhunën në shtëpinë e gjithë demokratëve në 8 janar. Por demokratet e kuptuan atë qarte, prandaj e dhe braktisën Berishën dhe bandën e tij që donte gjakderdhje!”, shprehet Alibeaj.