Liverpool-Arsenal/ Goditje e rrezikshme nga Xhaka, ndëshkohet direkt me të kuq (VIDEO)

Ka zgjatur vetëm 24 minuta ndeshja e Xhakës kundër Liverpooli-t, e vlefshme për gjysmëfinalen e vajtjes në Carabao Cup.

Mesfushori me origjinw shqiptare, në tentativën për të ndalur topin, ka goditur Diogo Jota-n.

LEXO EDHE  Dinamo-Partizani/ E pabesueshme çfarë humbet Mala, trajneri Mehmeti nuk iu beson syve (VIDEO)

Arbitri  Oliver nuk ka patur asnjë dyshim dhe ka nxjerrë menjëherë kartonin e kuq.