Kursi i këmbimit, Euro dhe Paundi në rritje. Çfarë ndodh me Dollarin dhe Frangën

Euro dhe Paundi kanë pësuar një rritje të lehtë në tregun e këmbimit valutor shqiptar, ndërsa Dollari dhe Franga Zvicerane janë ulur. Prej ditësh kursi i këmbimit vijon me luatjet e valutës në raport me lekun.

LEXO EDHE  Baza ushtarake e SHBA-së në Shqipëri, ish-analisti i CIA-s: Synon të pengojë ekspasionin e Kinës

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valuator të përditësuar:

Dollari: Blihet 106.4 Shitet 107.5

Euro: Blihet 121.6 Shitet 122.2

Paundi Britanik: Blihet 145.2 Shitet 146.2

Franga Zvicerane: Blihet 115.4 Shitet 116.2