Zyrtare/ Andrea Conti largohet nga Milani, firmos me skuadrën tjetër të Serie A

CAIRATE, ITALY - JULY 17: Andrea Conti of AC Milan in action during the Pre-Season Friendly match between AC Milan and Pro Sesto at Milanello on July 17, 2021 in Cairate, Italy. (Photo by Claudio Villa/AC Milan via Getty Images)

Andrea Conti është një lojtari më i ri Sampdorias. Klubi ka zyrtarizuar blerjen më të re përmes një njoftimi në faqen e vet zyrtare:

“Sampdoria njofton se ka blerë përfundimisht kartonin e futbollistit Andrea Conti nga Milani”.

Edhe klubi kuqezi ka zyrtatizuar largimin, duke falënderuar mbrojtësin për kontributin e dhënë:

LEXO EDHE  "The Guardian": Java vendimtare për Armando Brojën, klube të tjera do të interesohen për të

“Milani njofton se ka shitur përfundimisht kartonin e lojtarit Andrea Conti te Sampdoria. Klubi dëshiron të falenderojë Andrean për impenjimin dhe profesionalizmin që ka treguar gjithmonë dhe i uron suksese në jetën personale dhe sportive”.