Të rinjtë e FRPD shkojnë në seli, por i gjejnë dyert kyçur: Basha ka frikë

Dy ditë pas protestës së 8 Janarit, të rinjtë e Forumit të Partisë Demokratike, mbështetës të ish- kryeministrit Berisha, kanë shkuar në selinë blu, ku sërish janë përballur me dyert e kyçura.

Sipas të rinjve, Lulzim Basha trembet nga ta. Një prej tyre akuzoi Bashën se e ka kthyer PD në ‘çerdhe të krimit’, teksa shtoi se ata kanë punuar 8 vite që ai të bëhej Kryeministër.

LEXO EDHE  Kontrabanda e refugjatëve, policia italiane: Trafikantët përdornin emra false, gjetëm kanalet financiare të përdorura

Dy ditë më parë, pati përplasje të shumta mes protestuesve dhe mbështetësve të Lulzim Bashës të cilët nga zyrat e selisë hodhën gaz dhe goditën protestuesit me sende të forta.