Roma-Juventus, publikohen formacionet zyrtare

Ndeshja e sotme mes Romës dhe Juventusit është një provë e mirë për të dy skuadrat, të cilat duan të konfirmojnë ambiciet që kanë për të luftuar për një vend në zonën Champions. Një duel rivalësh ku nuk mungojnë surprizat nga minuta e parë.

Murinjo do të vuajë sot mungesën e Zaniolos në rreshtim e për këtë arsye, i ka besuar një vend në formacion të riut Afena-Gian i cili nuk u grumbullua për Kupën e Afrikës. Ai do të jetë si sulmues i dytë pas krahëve të Abraham i cili do të bëjë repart i vetëm.

LEXO EDHE  Mehmeti: Ndaj Egnatias bëmë detyrën, skuadra ka vuajtur psikologjikisht

Ndërkohë, Alegri i cili ndjek këtë ndeshje nga tribuna për shkak skualifikimi, ka zgjedhur De Shiljon në krahun e majtë, duke vendosur në sulm treshen Kieza-Dibala-Ken.

Formacionet zyrtare: