Mourinho nuk e “përtyp” dot humbjen ndaj Juves: Mund të kritikoj disa, por po ju them vetëm njërin…

Jose Mourinho analizon humbjen e Romës ndaj Juventusit. Tek DAZN, trajneri verdhekuq foli për atë që duhet të fajësojë:

“Nuk dua të kritikoj shumë, por mundem. Sidomos te disa individe…

Kishim 70 minuta kontroll absolut, me mentalitet dhe dëshirë për të luajtur. Ndryshova Feliks (Afena-Gyan), i cili ka luajtur një lojë të mrekullueshme, dhe pastaj lojtari që hyn (i referohet Shomurodov) pas vetëm një minutë ben gabim. Tre me dy.

LEXO EDHE  “Katër qen japonezë që flasin”, deklarata e trajnerit të njohur që po bën xhiron e rrjetit

Nëse keni një mentalitet të fortë, nuk ka problem, por këtu ka disa komplekse për të cilat as vitin e kaluar nuk u fituan top ndeshjet. Ai gol na vrau!”.