Koronavirusi në Greqi/ 66 humbje jete dhe mbi 15 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Greqia vijon të ketë shifra të larta infektimesh. Raportohet se në 24 orët e fundit janë shënuar 18 592 infektime.

Ndërkohë po gjatë 24 orëve janë shënuar 66 viktima, duke e çuar numrin total të vdekjeve në 21 394 që nga fillimi i pandemisë.

LEXO EDHE  Gjykata refuzon lirimin e Arbër Çekajt nga regjimi "41Bis"

Sipas mediave greke në intubim aktualisht janë 642 pacientë, ku 545 prej tyre janë të pavaksinuar.