“Dhelprat” kanë vetëm 8 lojtarë në dispozicion, shtyhet për herë të dytë Leicester-Everton

E programuar për t’u luajtur më datë 11 janar, ndeshja mes Leicester dhe Everton është shtyrë sërish.

Ky takim në fakt datën origjinale për t’u zhvilluar e ka pasur më 19 dhjetor, mirëpo në atë moment COVID-19 u bë faktor negativ, ndërsa sërish virusi i rrezikshëm është bërë protagonist.

Aktualisht, mes rasteve të infektuar nga COVID, dëmtimeve dhe lojtarëve të larguar për në Kupën e Afrikës, “Dhelprat” e trajnerit Brendan Rodgers kanë të gatshëm vetëm tetë lojtarë.

LEXO EDHE  Tottenham do Kessie në Janar

Të vendosur para kësaj situate kaotike te Leicester, Federata ka vendosur ta shtyjë për të dytën herë takimin e tyre ndaj Everton duke sjellë edhe më shumë pështjellim në kalendarin e Premier League.

Kujtojmë se Anglia është një nga vendet e goditura më rëndë nga varianti i ri i COVID, Omicron dhe në këtë formë as bota e futbollit nuk mund t’ia “hidhte pa lagur”.