Zyrtare/ Insigne firmos me klubin e MLS, kjo është rroga e majme që do të përfitojë

Foto: Eurosport

Sulmuesi italian, Lorenzo Insigne ka firmosur kontratë me Toronto, duke u larguar kështu nga skuadra e Napolit, largim që do të ndodhë në fund të këtij sezoni.

Klubi kanadez e ka bërë publik lajmin, teksa ka zyrtarizuar Insigne si lojtarin më të ri të tyre.

Në këtë mënyrë sulmuesi italian ka zgjedhur milionat, teksa te skuadra e Torontos do të përfitojë shumë herë më shumë se sa skuadra napolitane i ka ofruar.

Kanadezët pritet ti ofrojnë 11.5 milion euro në sezon dhe 4.5 milion euro të tjera bonuse në baze të performancës së tij individuale.

LEXO EDHE  Kombëtarja U-17 nis të hënën grumbullimin e parë për vitin 2022

Për kapitenin e Napolit nuk munguan elozhe nga presidenti i ekipit kanadez. “Kjo është një ditë historike dhe emocionuese për klubin tonë. Lorenco është një sulmues i klasit botëror. Ai është kampion Europe me Italinë dhe ka luajtur në skenat më të mëdha të futbollit me Napolin” u shpreh presidenti i Torontos, Bill Mening.