Vokshi-Bashës: Do mbash përgjegjësi për çdo pikë gjaku demokrati të derdhur sot

Deputetja Albana Vokshi duke iu drejtuar Lulzim Bashës shprehet se ai do të mbajë përgjegjësi për çdo pikë gjaku demokrati të derdhur sot dhe për çdo shkop gome në kurriz të demokratëve.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Vokshi shkruan se gjithashtu Basha do të mbajë përgjegjësi për gazin, gurët dhe sendet e hedhura në kokën e demokratëve.

“Lulzim, do të mbash vulën e turpit për gjithë jetën”, shkruan Vokshi.

LEXO EDHE  Koronavirusi në M.Veriut/ 8 humbje jete dhe 1348 raste të reja në 24 orët e fundit

Postimi nga Albana Vokshi

Lulzim Basha do mbajë përgjegjësi:

– për cdo pikë gjaku demokrati të derdhur sot,
– për cdo shkop gome në kurriz të demokratëve,
– për cdo ml gaz në mushkëritë e demokratëve,
– për cdo gurë apo send të hedhur mbi kokën e demokratëve,
– për cdo minutë në qelitë burgut.

Ai do mbajë gjithë jetën vulën e turpit!!