Chelsea e ka si stërvitje kualifikimin në FA Cup, goleadë ndaj Chesterfield

Fitorja ndaj Tottenham dhe tani suksesi në FA Cup duket se ka mbyllur çdo plagë te Chelsea. Si krizën e vogël në rezultate ashtu edhe çështjen Lukaku i cili sot në FA Cup u rikthye te goli duke bërë paqe me tifozët “blu”.\

Ndaj një rivali modest si Chesterfield, Tuchel nuk i kurseu yjet në formacion në këtë sfidë me ndeshjen që përfundoi 5-1 dhe ku shënuan Lukaku, Werner, Odoi, Ziyech dhe Christensen.

LEXO EDHE  Partizani “pazar” te Dinamo, të kuqtë gati t’i rrëmbejnë një tjetër sulmues bluve

Për miqtë shënoi edhe Asante për golin e nderit teksa kjo fitore do t’i shërbejë Chelseat të rinisë aty ku e la ndjekjen e Man. City në Premier League.