Çfarë po ndodh para selisë së PD/ Skema për të shmangur grumbullimet

Makina të parkuar para oborrit të selisë blu. Kjo është strategjia që po ndjekë Basha dhe bashkëpunëtorët e tij për të penguar grumbullimin e protestuesve.

Lulzim Basha ka shkuar në selinë blu mëngjesin e sotëm, ku do të zhvillojë mbledhje me strukturat më vonë gjatë ditës.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi/ 106 humbje jete dhe mbi 23 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Ndërkohë, sot do të zhvillohet protesta e thirrur nga Komisioni i Rithemelimit kundër kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kjo protestë do të zhvillohet në selinë e partisë më të madhe opozitare të vendit, duke nisur nga ora 12:00.