Top Channel i hoqi emrin nga lista e më të klikuarve, Noizy sulmon Ledion Liçon

Sipas një statistike të publikuar nga Valon Kerolli ekspert IT si edhe i rrjeteve sociale, fenomeni “Për’puthen” është emisioni më i kërkuar në YouTube në Shqipëri edhe në Kosovë.

Një nga emrat më të klikuar, në vendin e pestë është pikërisht Noizy, por Top Channel-i e ka fshirë.

@topchannelalbania ju mund ta beni me blur Emrin tim por fakti qe une jam me I klikumi top 10 qe 12 vite ju smund ta ndryshoni dot   plus @mr.ledionlico prap b*thq*r eshte as kte smund ta ndryshojme dot   JU DUA #KINGZIN</em

“Video me e klikuar në kanalin e ktyre vk’sa.. KINGZIN”,- ka shkruar Noizy.

Sherri i Noizy-t dhe Ledion Liços është i vjetër.Pas një “sulmi” të Ledionit në Top Awards për shkak se Noizy braktisi spektaklin, reperi nuk ia ka lënë mangut por ka shpërthyer përmes një postimi në Instagram.

LEXO EDHE  Ermal Mamaqi do të futet në Big Brother VIP

“Mbreti Xhunglës ecën vetë. Fu** ur Awards ledionl. Shko bjeri b*thes, por bjeri haptas mos mbaj të dashur sa për mos me të dal nami bro… Kollovar jeto me lekët e të dashures bitch boy & Ty sta bleu mami, as babi, ta bleu e dashura”

Ndersa per kete ka ardhur edhe një reagim nga vetë moderatori.

Në një intervistë të shkurtër për “Blitz.zl” ai është shprehur: “Nuk kam asnjë koment për këtë. Njerëzit janë të lirë në faqet e tyre në Instagram apo Facebook…”.

I pyetur për arsyen që mund ta ketë shtyrë reperin të bëjë atë postim, Ledioni është përgjigjur: “Varet se si është ndjerë në atë moment, por unë nuk kam asnjë marrëdhënie personale me artistët, i dua dhe i pëlqej si profesionistë për atë që bëjnë”.