Garo i përgjigjet Bardhit: O gaztor i shoqatës “humbim për të fituar”

Komisioni i Rithemelimit, përmes Zëdhënëses Floriana Garo, ka reaguar ndaj deklaratave të Gazment Bardhit, i cili pranoi sot publikisht ndërhyrjet në strukturën e godinës së selisë së PD-së, duke përgënjeshtruar deklaratat e mëparshme, që mohonin vendosjen e dyerve të blinduara.

Garo shkruan në rrjetet sociale se gaztori i shoqatës “Humbim për të fituar”, Gazment Bardhi, u detyrua të përgënjeshtronte publikisht edhe Lulzim Bravën lidhur me bunkerizimin e PD.

Garo shprehet se nesër merr fund bunkerizimi i PD, pasi shtëpia e lirisë nuk do të jetë kurrë bunker i pengut të Qeverisë.

Reagimi i Floriana Garos

Nje dite nga protesta per c’bunkerizimin e PD, gaztori i shoqates “Humbim per te Fituar” Bardhi u detyrua te pergenjeshtronte publikisht Lulzim Braven duke pranuar se selia e PD eshte bunkerizuar per te ruajtur karrigen e thyer te deputetit Brava dhe pazaret e tij te pista me koncesionet e Edi Rames!

LEXO EDHE  SKANDAL/ Mi i ngordhur në spitalin e Kukësit, pavijoni i fëmijëve në kushte ekstreme

Sic eshte bere e qarte per te gjithe tashme jo vetem ne Shqiperi, por edhe jashte saj, deputetit Peng-Basha i ka mbetur ne dore vetem brava, vula dhe dera per te vazhduar pazar-humbjet e tij me Edi Ramen!

Neser kjo merr fund! Shtepia e lirise nuk do jete kurre bunker i pengut te qeverise! Ajo u perket te gjithe demokrateve pavaresisht bindjeve apo qendrimeve te tyre. Deputeti Brava mund te bunkerizoje shtepine e tij, madje dhe te strehoje aty mercenare te armatosur me apo pa maska por kurresesi shtepine e demokrateve te lire! Ora e lirise po afron!

Neser fillon rrugetimi yne i perbashket drejt FITORES!