Emrat/ Aksidenti me 1 viktimë dhe 4 të plagosur, ja si ndodhi

Një shtetase ka humbur jetën dhe 4 të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti që ndodhi mbrëmjen e së premtes në Tunelin e Kalimashit, me drejtim Kukës- Tiranë.

Nga raportimet mësohet se mjeti me targa AB 214 EP, me drejtues Gjino Malci, nga Shkopeti, ka goditur nga mbrapa mjetin me targa italiane FB 282 FN.

Në mjetin me targa italiane udhëtonin shtetasit kosovar Bexhet Zeneli, me vëllain Burimin dhe kunatën Mihrije Zeneli.

LEXO EDHE  Fallxhorja Kushi/ Pezullimi i mësimit, qeveria tenton të mbulojë dështimet me arsimin dhe me pandeminë

Nga aksidenti, te mjeti me targa shqiptare ka vdekur pasagjerja Edjona Sala.

Po ashtu është dëmtuar drejtuesi i mjetit Gjino Malçi dhe pasagjerët Mariglen Gjoka dhe Sandra Bega.

Gjino Malci dhe Sandra Bega janë nisur për mjekim në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Emrat

Sander Beka plagosur

Mariglen Gjoka plagosur

Ediona Sala e vdekur

Gjin Malci

Mihrije Zeneli nga Kosova te plagosur