VIDEO/ Edhe Rama po izolon dyert e kryeministrisë para protestës

Në prag të protestës së njoftuar ditën e shtunë, njëkohësisht po ndërmerren masa për të mbyllur dyert e kryeministrisë me pllaka metalike.

Siç duket ka informacione se protestuesit mund të zhvendosen nga selia e PD drejt ndërtesës së kryeministrisë.

Në pamje shihen qartë disa persona të cilët po kryejnë mbylljen e dyerve të ndërtesës. Nuk mund të ketë as hyrje të punonjësve të administratës. Pritet të shihet çfarë do të ndodhë të shtunën në orën 12:00 kur simpatizantët demokratë të mblidhen në protestë para selisë së PD.

LEXO EDHE  Turet e Bashës dhe Berishës/ Në Fier protestohet, në Shkodër demokratët në pritje të Berishës