Akuza e fortë e Berishës: Basha ka mbledhur vrasës dhe fondamentalistë

Ish-Kryeministri Sali Berisha u shpreh se në selinë e PD-së, Lulzim Basha, ka futur vravës, pengmarrës dhe fondamentalistë.

Berisha tha se i kanë me emra dhe mbiemra ato që ndodhen në selinë e PD për të mbrojtur Bashën, ndërsa theksoi se ai ka paralajmëruar dhunë.

“Ka mbledhur banditë brenda, ai paralajmëron dhunë, pasi protestën paqësore e konsideron si agresion. Kush përdor dhunë, është çështje e tij, por kjo do të jetë fatale”, tha Berisha, duke shtuar se “protesta e nesërme do të jetë paqësore”.

LEXO EDHE  Skocia ka vendosur të heqë masat anti-Covid-19

Berisha tha se kjo është një lëvizje paqësore dhe ne do e mbajmë nën kontroll revolucionin.

“Nesër kemi punë me pengun e Ramës,por në vazhdimësi kemi punë me pengmarrësin, Edi Ramën”, tha Berisha.