Ish-bashkëshorti i Britney Spears futet për herë të tretë në burg brenda një viti

Ish-bashkëshorti i Britney Spears, Jason Alexander u arrestua për herë të tretë në vetëm 12 muaj për përndjekje dhe shkelje të një urdhri mbrojtjeje.

Raportohet se seanca gjyqësore ndaj tij do të mbahet me 17 shkurt. Ndërsa nuk është zbuluar se kush është personi që përndiqte ish-bashkëshorti këngëtares.

Viti 2021 ishte i mbushur me probleme për 40-vjeçarin, pasi ndaj tij u ngritën 3 akuza penale për incidente të ndryshme.

LEXO EDHE  Çfarë po ndodh mes tyre? Donaldi-Beniadës: Do të të zhvesh lakuriq

Arrestimi i tij më i fundit ishte në gusht, kur u prangos në një aeroport në Nashville për shkelje të sigurisë, por u lirua me kusht për 2,500 dollarë. Para kësaj, në janar 2021, Aleksandri u arrestua në Nashville për drejtim të mjetit nën ndikim drogës, përdorim dhe posedim lënde narkotike.