Grabitën një të moshuar, arrestohet shqiptari dhe greku

Një 45-vjeçar shqiptar dhe një 42-vjeçar grek janë arrestuar ditën e sotme në Katerini, pasi akuzohen për vjedhje. Thessnews.gr shkruan se shqiptari së bashku me personin grek kanë vjedhur një të moshuar në muajin nëntor të vitit të kaluar.

Mësohet se shqiptari ka vjedhur portofolin e një 82-vjeçari, në të cilin ishin 920 euro. Ata akuzohen për vjedhje si dhe vjedhje në bashkëpunim.

LEXO EDHE  “Krah për krah”/ Ambasada amerikane njoftim për vizitën e Ramës në aeroplanmbajtësjen e Marinës

Pasi vodhën të moshuarin, ata së bashku u larguan nga vendngjarja me një makinë, e cila po i priste në afërsi të ngjarjen.