FOTO/ Të rinjtë e FRPD i ngjisin Bashës mesazhin te dera e selisë

Mbrëmjen e kaluar, persona me kapuçë zhdukën në mënyrë skandaloze logon e FRPD-së nga selia e PD-së. Akti i rëndë u komentua gjerësisht në media, ndërkohë që sot të rinjtë e FRPD mbërritën në selinë blu.

Edhe ata nuk mundën të futen në seli, për shkak se ajo është bunkerizuar.

Në një deklaratë për mediat, të rinjtë thanë se do takoheshin për organizimin e protestës së 8 janarit. Ata thanë se do jenë më 8 janar përpara selisë për ta çliruar atë nga pengmarrja.

LEXO EDHE  Basha: PD nuk është më strehë e të kaluarës (Video)

Ndërkohë në derën kryesore të kyçur të selisë, ata lanë edhe disa mesazhe për Bashën.

MESAZHET E FRPD

“PD, parti e rinisë dhe jo burg i sigurisë së lartë”.

“Jo pronë e pengut, por seli e demokratëve”

“Jo bunkerit të diktatorit”