FOTO/ Taku flet me b*thë, ironia e mjeshtrit të karikaturës me Ngjelën

Spartak Ngjela është kthyer në subjekt humori dhe memesh në rrjetet sociale për shkak të komenteve që bën. Në jo pak raste për ish-deputetin, i cili krijoi edhe një parti, hidhen batuta të shumta, ku herë e paraqesin si një agjent sekret dhe herë të tjera si të dërguar të posaçëm të SHBA-së.

Kjo për shkak se Ngjela në pothuajse çdo studio që shfaqet flet për arrestimet e bujshme që pritet të ndodhin, për ndikimin amerikan në drejtësinë e re, apo për parashikimet që bën, edhe pse deri tani nuk ka goditur asnjëherë në shenjë.

LEXO EDHE  Flet nëna e 16-vjeçares së humbur në Vlorë: Atë ditë ka qenë në mësim

Mjeshtri i karikaturës Bujar Kapexhiu sjell një punim viral për Spartak Ngjelën.

Aty shfaqet Ngjela duke folur me prapanicë, jo me gojë dhe mendje. Karikatura titullohet: Hyyfff, hyyfff, kur flet Ngjela.

Ndiqeni më poshtë punimin viral: