‘Bunkerizimi i PD-së’/ Breçani zbulon se çfarë materiali është përdorur për blindimin e dyerve

Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Erzen Breçani, i ftuar në ‘Opinion’ ndërsa diskutohej për blindimin e selisë së PD-së, zbuloi disa detaje interesante për materialin që ëhstë përdorur si masë mbrojtëse për dyert.

Breçani tha se aty janë përdorur profile alumini, pasi është një material më i fortë dhe nuk shtrembërohet kur shtyhet.

LEXO EDHE  Sula: Ja si e shpëtuam Bashën nga vrasja në 8 Janar

Ai tha se barrierat janë vendosur për të mos lejuar njerëzit të futen brenda.