8 Janari/ Berisha: Te gjithë demokratet dhe demokratët e PD-së në protestë

Ish-kryeministri Sali Berisha u ka bërë thirrje demokratëve ti bashkohen protestës së 8 Janarit, e planifikuar të zhvillohet në mesditë, para selisë së PD-së.

“Me 8 Janar te gjithe demokratet dhe demokratët e PD-se ne proteste para Selise se PD”, shkruan Berisha në një postim në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  Plagosi 50-vjeçari, arrestohet i riu në Durrës

“Jo bunker i pengut, por shtëpi e demokratëve”, është slogani i protestës së thirrur nga Komisioni i Rithemelimit, pasi Lulzim Basha refuzoi të largohej nga zyra e kryetarit të partisë.