Partizani planifikon lëvizjen e radhës, synohet firma me talentin kongolez

Foto: Partizani.al

Pasi zyrtarizoi mesfushorin Sherif Kallaku, Partizani duket se ka gati lëvizjen e radhës. Sipas raportimeve të fundit, zbulohet se të kuqtë kanë bërë një tjetër goditje në merkato duke afruar mesfushorin kongolez me tipare sulmuese Chandrel Matondo, i cili ishte pjesë e AS Otoho në Kongo.

LEXO EDHE  Ndahet nga jeta ish-futbollisti dhe trajneri i shquar

Matondo ka luajtur dy ndeshje me kombëtaren e tij dhe është 22 vjeç. Kujtojmë se Matondo u afruar edhe në merkaton e verës madje doli edhe në stërvitje por nuk mundi të firmoste për shkak se u pengua nga Klubi i tij i cili kishte kontratë.