Milan, shkon në 5 numri i lojtarëve me koronavirus

Copyright: xNicolxCampox

Milani goditet nga Covid-19 pikërisht një ditë përpara ndeshjes ndaj Romës që hap kështu fazën e dytë dhe është takimi i parë për vitin 2022.

Skuadra kuqezi, pasi pa rastet pozitive me koronavirus të Tatarusanu dhe ende të pakonfirmuar Castillejo, sonte në mbrëmje ka njoftuar se tre futbollistë të tjerë kanë rezultuar me Covid-19 pasi janë kryer tamponët.

Të tjera tamponë do të kryhen ditën e nesërme përpara ndeshjes ku do të mësohet më shumë por të dyshuarit kryesorë janë ata që sot nuk u stërvitën, pra Calabria, Tomori dhe Romagnoli.

LEXO EDHE  Newcastle interesohet për Jesse Lingard

Kjo do të thoshte se mbrojtja do të ishte në emergjencë totale për kuqezinjtë, duke qenë se Kjaer ka humbur sezonin.

Formacioni i mundshëm pritet të jetë ky: Maignan; Theo, Florenzi, Gabbia, Kalulu, Tonali, Krunic, Diaz, Saelemaekers, Messias dhe Giroud.