“Lopë holandeze”, komentuesi e ofendon, ja si i përgjigjet Ronela Hajati

Festivali i Këngës në RTSH këtë vit nuk përcolli atë që është pohuar nga shumë krijues, të ishte një festë e këngës.  Ky edicion u shoqërua me debate dhe polemika të shumta, që kanë vazhduar gjatë edhe në rrjetet sociale. Teksa këngëtarja fituese Ronela Hajati ka postuar një foto në rrjetet sociale, komentues të shumtë e kanë sulmuar atë për mënyrën se si fitoi festivalin.

Një prej komentusve madje e ka ofenduar atë, duke e cilësuar “lopë holandeze”. Por Ronela ka vendosur t’i përgjigjet, duke e quajtur “gomar shqiptar”. Me sa duket kënga e saj do të vazhdojë të bëjë zhurmë, ndërsa vetë Ronela në një reagim të pak ditëve më parë, shprehej kështu: