Partizani planifikon lëvizjen e radhës, gati t’i rrëmbejë Dinamos sulmuesin

Fk Dinamo

Xhulio Skuka i ka dhënë fund aventurës te Dinamo. Burime të besueshme pranë lojtarit bëjnë me dije për Newsport.al që ditën e sotme lojtari ka mbyllur me konsensus bashkëpunimin me “Nëndetësen Blu”.

Mungesa e hapësirave në formacionin titullar ka bërë që shtatlarti t’i japë fund aventurës me kryeqytetasit. Tashmë është Partizani që pret të përfitojë shërbimet e tij. Ka pasur bisedime mes lojtarit dhe drejtuesve të kuq, por ende nuk ka një marrëveshje përfundimtare. Zhvillime të reja priten në vazhdim për të ardhmen e futbollistit, por fakt tashmë është se Skuka është larguar nga Dinamo./Newsport.al

LEXO EDHE  Duel Milan-Juve, mesfushori i Kombëtares shqiptare fut në “sherr” gjigandët italianë