VIDEO/ Panik në mes të qytetit, merren peng 2 gra

foto ilustruese

Policia në Paris po i përgjigjet një situate ku dy gra janë marrë peng në një dyqan të lagjes së 12-të. Sipas raportimeve të bëra agresori është i armatosur me thikë.

Mediat franceze thanë se dy gra po mbahen peng nga një burrë që kërkon të flasë me ministrin e Drejtësisë Eric Dupond-Moretti.

Policia ka ngritur një perimetër pranë lagjes Aligre, një zonë e tregut lokal, në lagjen e 12-të. Sipas BFM TV të Francës, burimet kanë identifikuar sulmuesin dhe pretendojnë se ai ka një histori të problemeve psikiatrike.

LEXO EDHE  FOTO/ Pengmarrja në një sinagogë në Teksas, vritet agresori

Në një postim në Twitter, nënkryetari i parë i bashkisë së Parisit, Emmanuel Grégoire, u bëri thirrje njerëzve që të shmangnin zonën, ndërsa njoftoi se ai vetë po udhëtonte për në vendin e incidentit.