Replikat/ Spiropali-Bashës: E keni humbur mundësinë e një replike nga kjo shumicë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha nga foltorja e Kuvendit se Lulzim Basha e ka humbur mundësinë e replikës nga mazhoranca, pas ngajrjeve në PD.

Ajo e akuzoi Bashën se e ka futur opozitën “në vallen e marrëzisë”.

LEXO EDHE  Basha: Berisha e kaloi vijën e kuqe me 8 janar

“Në kushtet e humbjes së legjitimitetit të të gjithë PD-së dhe kacafytjes mes dy hijeve, ju Basha e keni humbur mundësinë e një replike nga kjo shumicë”, tha Spiropali.