Manjani: Rama dhe Vuçiç po kërkojnë ta na hedhin trutë e gomarit me ‘Ballkanin e Hapur’

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka mbajtur fjalën e tij në protestën e sotme kundër ardhjes së Aleksandër Vuçiçit në Shqipëri dhe ka theksuar se krerët e shteteve po mundohen ti hedhi trutë e gomarit popujve të tyre me këtë projekt të ‘Ballkanit të Hapur’.

Gjithashtu Manjani vlerësoi dhe shprehu respektin maksimal për procesin e rithemelimit të demokratëve duke theksuar se anëtarësi tregoi se është më e fortë se kryetarët.

‘E pranova me kënaqësi që të ndaj me ju protestën time. Erdha sepse jo se jam patriot por sepse jemi vetëm shqiptarë. Sot na kanë ardhur mysafirë dhe bashkë me të zotin tonë të shtëpisë janë mbledhur dhe po hanë trutë e peshkut për të na hedhur trutë e gomarit.

Sepse me trutë e gomarit dhe të gomerëve nuk shkon as Shqipëria as Maqedonia dhe as Serbia as Ballkani. Kjo është histori gomerësh dhe si e tillë ju e dini se ku e kanë vendin.

Dhe meqë mu dha rasti miqtë e mi më së shumti të PD-së, të përulem para jush me një respektë të thellë për një proces të jashtëzakonshëm demokratik pasi ju i dhatë Shqiëprisë një model që nu ke kishte parë asnjëherë. Ju u mblodhët dhe u vetorganizuat duke treguar se jeni më të fortë se kryetarët, tha Manjani.

LEXO EDHE  Berisha: Vettingu një dështim, prokuror mashtrues janë promovuar në SPAK