Berisha: Afera me inceneratorët vetëm 1/10 e asaj që na ka vjedhur Rama në 8 vite

Ish-kryeminsitri Sali Berisha deklaroi gjatë fjalës së tij para kryeministrisë se sot shqiptarët protestojnë kundër vjedhjedheve dhe grabitjeve të qeverisë Rama në 8 vite, ku e fundit ëhstë ajo me anë të inceneratorëve.

Berisha tha se afera e inceneratorëve është vetëm 1/10 e asaj që Rama dhe hajdutët e tij kanë vjedhur në 8 vite.

Sipas tij në 8 vjet rama dhe hajdutët e tij i kanë marrë shqiptarëve 8.2 miliardë dollarë.

Ne mblidhemi sot këtu si qytetarët më të vjedhur, më të varfëruar të kontinentit. Afera e inceneratorave është vetëm 1/10 se sa afera të cilat në 8 vite bëjnë sëbashku 8.2 miliadrë dollarë të vjedhura nga Edi Rama. Afera 3 milionë euro e djegësve të Elbasanit ëhstë thjeshtë kafe e mëngjesit. lefter Koka ëhstë thjeshtë një hajdut i dobishëm në këtë afer të madhe. paratë që të gjitha i dispononte firma e edi ramës me lejtnantin e tij në vjedhje Arben Ahmetajn. SPAK-u të cilit tani Lulzim Brava po i thur apoferoza kërkon të mbyllë aferës prej 430 milionë me 3 milionë euro të vjedhura. Jemi këtu të betohemi para njëri-tjetrit se nukd o të ndërpresim kurrë protestën, gjer sa regjimi i kleptokracisë të vendoset para ligjit dhe ne si shqiptarë të votojmë të lirë’, tha Berisha.

LEXO EDHE  Horoskopi i ditës së hënë, 17 Janar 2022