PD e Pogradecit publikon emrat e delegatëve: 69% kanë firmosur për 11 Dhjetorin

Partia Demokratike e Pogradecit ka bërë publike emrat e 107 delegateve që kanë firmosur për Kuvendin e 11 Dhjetorit.

Dega e PD në këtë qytet ka gjithsej 155 delegatë, ku 107 prej tyre kanë firmosur për të ju bashkuar 11 Dhjetorit, u tha në një deklaratë për mediat nga drejtues të degës.

LEXO EDHE  I dënuar për vrasje, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë! Emri

Shifra përbën 69 për qind të delegatëve të Pogradecit.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar se Kuvendi i 11 Dhjetorit do të zhvillohet në ambientet e stadiumit “Air Albania” dhe pritet të nisë rreth orës 10:00.