Moti i keq në Vlorë/ Trageti me 118 pasagjerë në det të hapur prej mëngjesit, nuk ankorohet dot

Moti i keq ka sjellë probleme në mjetet e lundrimit në qytetin e Vlorës. Mëngjesin e sotëm, një prej trageteve të linjës Vlorë-Brindisi ka mbërritur në port, por nuk ka mundur të ankorohet.

Trageti me 118 pasagjerë po qëndron ende në det të hapur.

LEXO EDHE  Punonjësit e FSHZH-së/ Pas rrogave marramëndëse, shërbime mjekësore deri në 680 mln në vit/person

Era e fortë dhe stuhia ka bërë të pamundur afrimin e tragetit në kalatat e portit të Vlorës.

Pritet të tentohet pas orës 16:00, por situata mbetet ende e vështirë.