Pirro Dhima rigjen dashurinë, kush është sportistja që i ka “rrëmbyer” zemrën

Pirro Dhima ka gjetur sërish dashurinë 4 vite pas humbjes së gruas së tij Anastasia, shkruajnë mediat greke.

Dhima ka qënë në një marrëdhënie për një kohë të gjatë por së fundmi ai ka bërë daljen e tij të parë publike me atleten greke, Afroditi Skafida.

Afroditi Skafida ka lindur në 20 mars 1982. Është atlete dhe garon me ekipin olimpik të Greqisë në kërcimin e shkurtër dhe mban rekordin kombëtar grek për lartësinë 4.48 . Ajo mban vendin e 4-të në performancë në Evropë dhe të 9-tin në botë në vitin 2008.

LEXO EDHE  Kush janë dy banorët VIP që rrezikojnë të dalin të martën nga shtëpia e "Big Brother"

Më 30 janar 2010 vendosi një rekord të ri Panhelenik gjatë një dite në pistë të mbyllur, duke kaluar 4.41 m. Nga shkurti deri në qershor 2019 ajo mori pjesë në reality show-n e mbijetesës Survivior në Sky ku konkurroi me skuadrën greke.