Moti i keq sjell probleme në Vlorë/ Pezullohen lundrimet, ndërpritet energjia elektrike

Moti i keq ka sjellë problematika edhe në qytetin e Vlorës.

Si pasojë e përkeqësimit të kushteve të motit, vijon i pezulluar lundrimi detar për mjetet e vogla lundruese dhe peshkarexhat.

Vlora është përfshirë nga erëra të forta që prej mbrëmjes së djeshme.

Për pasojë, problematike është situata edhe në furnizimin me energji elektrike në qytezën e Orikumit dhe fshatrat e lumit të Vlorës.

LEXO EDHE  Banorët e Laprakës në protestë: Nesër jemi tek “5 maji”, nuk do të lejojmë të na shembin banesat

Ndërkohë edhe Bashkia e Vlorës ka njoftuar qytetarët të shmangin lëvizjet e panevojshme dhe të kujdesen për parkimet e automjeteve duke shmangur rrugët që zakonisht kanë probleme me përmbytjen.