FOTO/ Me armë në “Benz”, arrestohet durrsaku në Morinë

Një 38-vjeçar u arrestua në Morinë, pasi iu gjet me vete një armë zjarri pa leje. Po ashtu, u prodecedua pasagjeri në automjet për moskallëzim krimi.

“Është kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, mjeti tip ‘Benz’, me drejtues shtetasin K.N., 38 vjeç, banues në Durrës. Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i kanë gjetur dhe sekuestruar shtetasit K.N., një armë zjarri pistoletë, me fishekë.  Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kukës bënë arrestimin në flagrancë për veprën penale ‘Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak’, të shtetasit: K.N., 38 vjeç, banues në Durrës. Gjithashtu u procedua në gjendje të lirë për veprën penale ‘Moskallëzim i krimit’, pasagjeri në mjet, shtetasi F.G., 30 vjeç, banues në Tiranë”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Aksident tragjik, humb jetën 22-vjeçarja shqiptare