Balliu: ‘Foltorja’ e Sali Berishës nuk ka qenë kurrë përjashtuese për askënd

Për Klevis Balliun, “Foltorja” e Sali Berishës nuk ka qenë kurrë përjashtuese për askënd.

Madje Balliu ka akuzuar hapur kreun e PD-së Lulzim Basha se është pikërisht ky i fundit ai që bën përjashtime dhe madje dhe shkarkimi, duke sjellë në vëmendje atë të Flamur Nokës dhe Luan Baçit.

Në studion e “Log.”, Balliu tha se Foltorja po bëhet kundër Lulzim Bashës dhe jo kundër SHBA

LEXO EDHE  21 Janari/ Rama kthehet në vendin e krimit

“Në foltore fjala përjashtim nuk ekziston. Përjashtim dhe shkarkim kemi pasur nga Lulzim Basha, Nga Baçi tek Noka. E kërkonte procesi thoshte. Më pas Gjekmarkajn e çoj në Lezhë. Është i komanduar kryetar i degës në vend të kryetarit të degës.” tha Balliu.