“Pusho!” Allegri kapet keq me Alvaro Morata pas zëvendësimit, ja motivi

Episod nervoz te Juventus-Genoa. Edhe pse skuadra bardhezi ishte duke fituar 1-0 (përpara golit të shënuar nga Paulo Dybala) trajneri Massimiliano Allegri është kapur keq me Alvaro Morata.

Sulmuesi, që shpërdoroi shumë raste, ishte nervoz dhe madje shkaktoi faull duke marrë karton të verdhë për reagim ndaj kundërshtarit dhe rrezikoi grindjen e tensionin.

LEXO EDHE  I morën barazimin Partizanit, Sali: Objektivi jonë është ndeshja e radhës

Allegri e thërret në stol dhe hedh në fushë Kean. Spanjolli, gjatë momentit të daljes, duket nervoz, ndërsa trajneri italian nuk e fal…

“Duhet të heshtësh! Pusho. Dhurove një faull për kundërshtarin kot”…